Ohlédnutí za výroční schůzí našeho souboru

25.02.2024

V pátek 23. února 2024 se všichni členové našeho souboru spolu s hosty z ostatních spolků obce Slaná sešli na tradiční výroční schůzi. Kromě ohlédnutí za uplynulým rokem 2023 jsme nahlédli také do blízké budoucnosti. A po letech odchodů jsme mezi námi přivítali i nové členky. Těšíme se na vše, co nás čeká!

Úvodní slovo principála

Milí a vážení přátelé, členové souboru a hosté.

Sice už je konec února, dva měsíce roku 2024 jsou téměř za námi, ale myslím, že stále můžeme říct, že jsme na začátku alespoň toho našeho divadelního roku. Po roce vás všechny vítám na členské schůzi, která je pro nás možností ohlédnutí a bilancování, ale také možností nahlédnout do blízké budoucnosti. A tak mi dovolte několik slov.

Minulý rok jsem byl na tomto místě poprvé po delší době plný optimismu a očekávání toho, že se konečně budeme moci zase naplno vrátit k tomu, co máme nejraději, a tím je ochotnické divadelnictví. Jsem šťastný, že můžu potvrdit, že se tak skutečně stalo a uplynulý rok byl plný spousty skvělých divadelních zážitků, zážitků ze společných zájezdů a času stráveného společně s našimi diváky.

Jarní část sezóny - od ledna až do dubna - jsme strávili na čtyřech zájezdech s naším novým divadelním představením Vinnetou. Ukázalo se, že parta funguje i mimo jeviště a ze společných cest máme spoustu zážitků. Co nejvíce proto využíváme společné cestování namísto individuální dopravy osobními auty – je to nejen víc ekologické, ale hlavně to stmeluje kolektiv, který si cestou po úspěšné štaci předává všechny pozitivní pocity a zážitky. A že jich není málo!

Během podzimní části sezóny - od září do prosince - se k dalším čtyřem podařeným zájezdům přidala i dvě skvělá představení hostujících souborů, která se odehrála v našem divadélku ve Slané. Celý rok 2023 se tak nesl v příjemné divadelní atmosféře a já děkuji všem, kteří se na ní jakkoliv podíleli.

O našem aktuálním zájezdovém představení Vinnetou můžeme směle říci, že na poměry ochotnického a neprofesionálního divadla se jedná o představení úspěšné. Průměrná návštěvnost je více než 120 diváků na reprízu, v anonymním hodnocení máme známku 4,91 z 5 možných a při představeních se baví děti, rodiče i prarodiče - zkrátka všechny generace. Očekáváme, že všechna čísla porostou i v tomto roce, kdy už máme kompletně obsazené všechny termíny a pomalu se domlouvají termíny na rok 2025. Snažíme se totiž hrát jen jednou za měsíc, aby byl o naše představení stále zájem a diváci se pořadatelům netříštili na malé skupiny.

Nadále jsme v kontaktu se všemi pořadateli a budeme připraveni na to, přijet za našimi diváky, jakmile o to projeví zájem a podaří se nám najít volný termín!

Vážení přátelé, protože s některými z vás se vidím v tomto roce poprvé, chci vám všem ještě jednou a dodatečně popřát, aby se vám vyhýbaly nezdary, nemoci a neštěstí, aby ve vašich rodinách vládla spokojenost, pospolitost, vzájemný respekt a láska a aby byl pro nás všechny rok 2024 rokem životní a tvůrčí pohody.

Děkuji vám za pozornost,

Radek Šmíd, principál DS Tyl Slaná